Sajtószoba - Sajtóközlemények

3D szkennerekkel az ősi állatok nyomában

A Magyar Természettudományi Múzeum, a Bükki Nemzeti Park és a miskolci Herman Ottó Múzeum munkatársai egy új kutatási módszert, 3D szkennereket vetettek be az ipolytarnóci lelőhelyen, melyn

Száz éve elfeledett dinoszaurusz lelőhelyeket fedeztek fel Erdélyben

Száz éve elfeledett dinoszaurusz lelőhelyeket fedezett fel a Magyar Természettudományi Múzeum és az ELTE-TTK Őslénytani Tanszékének munkatársa által vezetett nemzetközi kutatócsoport Erdélyben, a Hátszegi-medence területén. A páratlanul gazdag dinoszaurusz leletanyag világszinten is egyedülállónak tekinthető, hiszen ezek a csontmaradványok a dinoszauruszok kréta időszak végi eltűnését megelőző rövid időszakba engednek betekintést.

Rejtélyek, Sorsok, múmiák

2020. október 14-étől újból megtekinthető a Rejtélyek, sorsok, múmiák vándorkiállítás a Magyar Természettudományi Múzeum Kiállítási Csarnokában. Az időszaki vándorkiállítás a Váci leletegyüttes feltárásának a történetét, a múmiák saját, személyes történeteit és a múmiák természettudományos módszerekkel való vizsgálatának eredményeit meséli el.

Az első magyarországi dinoszaurusz-tojás leletek

Pár milliméteres, 85 millió éves tojáshéj töredékek sokoldalú vizsgálatával sikerült azonosítani az első magyar dinoszaurusz tojást! Öt évvel ezelőtt, egy főként magyar kutatókból álló csoport hozzálátott a késő kréta korú, iharkúti gerinces lelőhelyről származó több ezer fosszilis tojáshéj töredék morfológiai, mikroszerkezeti és elemösszetételi vizsgálatához. 

Feliratkozás RSS - Sajtószoba - Sajtóközlemények csatornájára